رویدادها و اخبار

گفت‌وگوی جهانی دربارۀ میراث، جوامع، و توسعۀ پایدار: معماری گلین پایدار در محیط در حال تغییر

در پی موفقیت‌های کنفرانس ترا۲۰۲۲، ایکروم مجموعه‌ای از وبینارها با عنوان «گفت‌وگوی جهانی دربارۀ میراث، جوامع، و توسعۀ پایدار» را برنامه‌ریزی کرده است. این مجموعه سخنرانی‌ها زمینه را برای گفتگو دربارۀ میراث گلین در سراسر جهان خواهد گشود و امیدواریم بتوانیم بدین‌وسیله علاقۀ بیشتری به این صورت مهم میراث فرهنگی برانگیزیم.

برای گفت‌وگو دربارۀ اینکه چگونه معماری گلین می‌تواند به توسعۀ پایدار در جوامعی که در معرض تغییرات اجتماعی، اقتصادی، و محیطی هستند، کمک کند، به وبینارهای ایکروم ملحق شوید.

زمان اولین وبینار: ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۲ (۵ مهر ۱۴۰۱)، ساعت ۱۳:۰۰ (به وقت اروپای مرکزی CET)

نشانی ثبت نام:

 

تغییر برنامۀ گروه‌های تخصصی در هفتۀ اول مهر

به علت قرارگیری جلسات گروه‌های تخصصی «فعالیت‌های حقوقی» و «کار با کودکان» در بین دو روز تعطیل و با توجه به درخواست برخی از اعضای محترم گروه‌های مذکور، جلسات این هفتۀ این دو گروه در تاریخ‌های دوشنبه، ۴ و چهارشنبه، ۶ مهر لغو می‌شود. بدین ترتیب جلسۀ دوم گروه تخصصی فعالیت‌های حقوقی در روز دوشنبه،  ۱۸ مهر و  جلسۀ چهارم گروه تخصصی کار با کودکان در روز چهارشنبه، ۲۰ مهر برگزار خواهد شد.

طراحی مشارکت عمومی ـ خصوصی؛ مدل‌های خلاق برای مدیریت پایدار میراث

طراحی مشارکت عمومی ـ خصوصی 
مدل‌های خلاق برای مدیریت پایدار میراث

 

اگر می‌خواهید از تجربۀ حفاظت «فورت کورن‌والیس» در محوطۀ میراث جهانی جورج‌تاون، پنانگ، مالزی نکاتی بیاموزید در این کلاس پیشرفته شرکت کنید.

آخرین زمان ثبت نام: ۳ اکتبر ۲۰۲۲ (۱۱ مهر ۱۴۰۱)
جزییات بیشتر دربارۀ کلاس و شیوۀ ثبت‌نام:

https://bit.ly/SHMMppp

طراحی مشارکت عمومی ـ خصوصی مدل‌های خلاق برای مدیریت پایدار میراث

«کارآمدی مشارکت عمومی و خصوصی در حفاظت میراث»: سمپوزیوم کمیتۀ بین‌المللی علمی امور حقوقی، اداری، و مالی ایکوموس جهانی و جلسۀ سالانۀ کمیته

همزمان با جلسۀ سالانۀ کمیتۀ بین‌المللی علمی امور حقوقی، اداری، و مالی، سمپوزیومی با عنوان «کارآمدی مشارکت عمومی و خصوصی در حفاظت میراث» در تاریخ ۱۷ ـ ۱۸ اکتبر ۲۰۲۲ (۲۵ ـ ۲۶ مهر ۱۴۰۱) در شهر ازمیر ترکیه برگزار خواهد شد. این سمپوزیوم مشترکاً توسط کمیتۀ بین‌المللی، ایکوموس ترکیه، شهرداری کلان‌شهر ازمیر، و تارکم (شرکت سرمایه‌گذاری بازار تاریخی ازمیر) برپا شده است و به صورت حضوری با مشارکت اعضای کمیتۀ بین‌المللی برگزار خواهد شد اما حضور به صورت برخط در آن امکان‌پذیر است.

 

برنامۀ سمپوزیوم را اینجا بخوانید:

https://buff.ly/3qXPRH3

برای ثبت نام تا ۷ اکتبر (۱۵ مهر فرصت دارید):

https://buff.ly/3RXmD73

کارآمدی مشارکت عمومی و خصوصی در حفاظت میراث

برنامۀ جلسات گروه‌های تخصصی در هفتۀ اول مهر ۱۴۰۱ (۴ ـ ۶ مهر)

در هفتۀ اول مهر جلسات گروه‌های تخصصی طبق برنامۀ زیر در ساختمان اصلی ایکوموس ایران (خانۀ قوام) تشکیل می‌گردد. از کلیۀ عزیزانی که در این گروه‌های تخصصی ثبت نام کرده‌اند دعوت می‌کنیم در جلسات مربوط به گروه تخصصی خود شرکت فرمایند.

  • دوشنبه ۴ مهر : دومین جلسۀ «گروه‌ تخصصی فعالیت‌های حقوقی»
  • سه‌شنبه ۵ مهر (تعطیل رسمی): ششمین جلسۀ مشترک گروه‌های تخصصی «نگارش» و «پژوهش و گردآوری اطلاعات مکتوب» و «ترجمه» به دو هفتۀ بعد موکول خواهد شد.
  • چهارشنبه ۶ مهر: چهارمین جلسۀ «گروه تخصصی کار با کودکان»

نشانی دفتر ایکوموس ایران: تهران، خیابان امیرکبیر، نرسیده به چهارراه سرچشمه، کوچۀ علیرضا جاویدی، شمارۀ ۱۰۷. کلیۀ جلسات در ساعت ۱۵:۳۰ ـ ۱۷:۳۰ برگزار می‌شود.
از اعضای محترم درخواست می‌کنیم که حضور خود را از طریق گروه‌های مربوط یا تلفن مؤسسه (۳۳۴۴۰۰۵۴) به سرکار خانم باقری اعلام فرمایند.

سومین جلسۀ گروه تخصصی «مشارکت در رویدادهای علمی»، «روابط عمومی»، و « اطلاع‌رسانی و تنظیم گزارش» برگزار شد

سومین جلسۀ گروه تخصصی «مشارکت در رویدادهای علمی»، «روابط عمومی »، و « اطلاع رسانی و تنظیم گزارش» طبق برنامه سه‌شنبه، ۲۹ شهریور، ساعت ۱۵:۳۰ ـ ۱۷:۳۰ با شرکت ۱۳ نفر از اعضا به صورت حضوری و مجازی برگزار شد. در این جلسه ضمن برشماری برخی نکات و فرازهای مهم در بیانیۀ ایکوموس ایران مرتبط با این گروه تخصصی، دیدگاه‌های اعضا دربارۀ رهیافت‌ها و راهکارهای گروه در میان گذاشته شد. موضوع برگزاری کارگاه‌های فهم میراث فرهنگی بار دیگر به بررسی گذاشته شد و نظرات وی دربارۀ آن عرضه شد. مقرر شد طرح‌نامه‌ای که یکی از اعضا در این زمینه تهیه کرده است در جلسۀ آینده با حضور ایشان بررسی شود. همچنین اعضا موافقت خود را با ادغام گروه تخصصی «همکاری در امور بین‌الملل و توریسم و میراث فرهنگی» اعلام کردند.
جلسۀ بعدی این گروه تخصصی سه‌شنبه ۱۲ مهر ساعت ۱۵:۳۰ ـ ۱۷:۳۰ برگزار خواهد شد.

سومین جلسۀ گروه تخصصی «مشارکت در رویدادهای علمی»، «روابط عمومی »، و « اطلاع رسانی و تنظیم گزارش» برگزار شد
سومین جلسۀ گروه تخصصی «مشارکت در رویدادهای علمی»، «روابط عمومی »، و « اطلاع رسانی و تنظیم گزارش» برگزار شد
سومین جلسۀ گروه تخصصی «مشارکت در رویدادهای علمی»، «روابط عمومی »، و « اطلاع رسانی و تنظیم گزارش» برگزار شد
سومین جلسۀ گروه تخصصی «مشارکت در رویدادهای علمی»، «روابط عمومی »، و « اطلاع رسانی و تنظیم گزارش» برگزار شد
اسکرول به بالا