عضویت

عضویت در موسسۀ فرهنگی ایکوموس ایران براساس اساسنامه موجود عبارت است از: عضویت وابسته (حقیقی و حقوقی)، عضویت وابستۀ جوان، عضویت وابستۀ دانشجویی، و عضویت پشتیبان (حقیقی و حقوقی). اشخاص (متخصصان و علاقه‌مندان) و مؤسسات و نهادها می‌توانند به‌عنوان عضو حقیقی و حقوقی به عضویت وابسته یا پشتیبان این مؤسسه درآیند. از میان اعضای وابسته کسانی که دارای تخصص، شأن، و سابقۀ برجسته در سطح ملی یا بین‌المللی در امر پژوهش، آموزش، حفاظت، مرمت و احیا و معرفی بناها، مجموعه‌ بناها، و محوطه‌های تاریخی باشند به‌عنوان عضو پیوسته و افرادی که دارای جایگاه ویژۀ اجتماعی می‌باشند، به عنوان عضو افتخاری برگزیده خواهند شد. اعضای پیوسته، که تعداد آنها مطابق اساسنامه حداکثر شصت نفر است، می‌توانند به عنوان عضو هیئت مدیره و  رئیس کمیته‌های علمی انتخاب شوند.

عضویت در مؤسسه راهی است برای تسهیل امکان تلاش و همکاری برای شناسایی، حفاظت، و معرفی میراث فرهنگی ایران‌زمین. برای عضویت کافی است کاربرگ درخواست عضویت را در نشانی‌ای که در پی خواهد آمد، تکمیل و ارسال نمایید. هیئت مدیرۀ مؤسسه پس از دریافت درخواست عضویت و تطبیق آن با شرایط عضویت، نتیجه را از طریق دبیرخانه اعلام می‌کند و سپس سایر مراحل، شامل پرداخت حق عضویت، تکمیل صفحۀ ویژۀ اطلاعات عضو، و صدور کارت عضویت انجام خواهد شد.

مراحل عضویت

۱. متقاضیان عضویت در مؤسسۀ فرهنگی ایکوموس ایران لازم است کاربرگ درخواست ثبت نام را (پیوند در پایین همین صفحه موجود است) تکمیل نمایند. این مرحله به صورت برخط انجام می‌شود، و نیازی به ارسال از طریق پست یا ایمیل نیست. دبیرخانه از متقاضیان عضویت وابستۀ جوان و وابستۀ دانشجویی مدارک دال بر سن و اشتغال به تحصیلات دانشگاهی متقاضی خواهد خواست.

۲. هیئت مدیره بعد از دریافت و بررسی کاربرگ، پس از تأیید مشخصات متقاضی با شرایط عضویت در مؤسسه، موافقت خود با عضویت و نوع عضویت متقاضی را از طریق سامانه و ارسال ایمیل اعلام می‌کند.

۳. متقاضی بر اساس نوع عضویت، حق عضویت خود را از طریق درگاه بانکی مؤسسه پرداخت می‌کند و به عضویت مؤسسه درمی‌آید. در این مرحله امکان می‌یابد که صفحۀ اطلاعات شخصی (پروفایل) خود را در وبگاه مؤسسه تکمیل و نوع همکاری خود با مؤسسه را مشخص کند.

۴. پس از تکمیل مراحل فوق، کارت عضویت متقاضی (ملی یا بین‌المللی) صادر می‌شود. کارت عضویت یک سال اعتبار دارد و در صورت تمایل فرد به تمدید عضویت، لازم است اعتبار آن تجدید شود.

تبصره: کارت عضویت بین‌المللی مطابق تقویم ایکوموس جهانی، توسط دفتر مرکزی ایکوموس جهانی صادر می‌شود.

 مراحل تمدید عضویت

اعضای مؤسسه هر سال عضویت خود را تمدید و هولوگرام سال جدید را برای کارت عضویت  دریافت می‌کنند. بدین منظور کافی است حق عضویت خود را در ابتدای سال جدید میلادی (مطابق حق عضویت اعلام شده در وبگاه) از طریق درگاه بانکی موجود در وبگاه واریز کنند.

اعضایی که به عللی تمایل دارند نوع عضویت خود را تغییر دهند، لازم است درخواست خود را قبلاً از طریق ایمیل به دبیرخانه ارسال کنند تا در صورت موافقت هیئت مدیره با تغییر نوع عضویت، حق عضویت خود را متناسب با نوع عضویت جدید واریز کنند. برای این اعضا کارت عضویت جدید صادر می‌شود.

آن دسته از اعضای محترمی که در سال گذشته برگه‌های عضویت بالا را در وبگاه مؤسسه تکمیل کرده‌اند، برای تجدید عضویت از برگۀ زیر استفاده کنند:

پیمایش به بالا