سرمقاله

دکتر سیدباقر آیت‌الله‌زاده شیرازی

سرمقالۀ مجلۀ اثر، دورۀ ۱۱، شماره‌های ۱۸ـ ۱۹
اسفند ۱۳۶۹

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض تبریک سال نو حضور تمام خوانندگان عزیز، نویسندگان، محققین و کارگزارانی که در انتشار این مجله ما را صمیمانه یاری دادند و با آرزوی سالی پرخیر و برکت برای مردم همیشه سرفراز و سرزمین پرافتخارمان.

خوانندۀ گرامی شماره‌های ۱۸ و ۱۹ مجله اثر به‌لطف خداوند و پشتکار بی‌دریغ محققان و کارشناسان حضورتان تقدیم می‌شود. امید است با اظهار نظرها و یاری‌های علمی و معنوی خود ما را مانند گذشته در ادامۀ راه مشوق باشید. 

این بار کوشش بر این شده است که مقالات بیشتر در مسیر هدف اصلی مجله که پرداختن به امر مرمت و حفاظت و احیای بناها، مجموعه‌ها و بافت‌های تاریخی است ارائه گردد .به‌ویژه که با تشکیل سازمان میراث فرهنگی کشور و بشارت انتشار مجلاتی در زمینه‌های تخصصی دیگر نظیر مجلۀ موزه‌ها، مجلۀ میراث فرهنگی، و مجلۀ پژوهش‌های میراث فرهنگی، و مجلۀ کاربرد علوم در حفاظت، تکلیف پرداختن به سایر زمینه‌های تخصصی میراث فرهنگی را تا میزان زیادی از ما ساقط می‌سازد و فضای بیشتری را فراهم می‌سازد برای پرداختن به امر حیاتی حفظ و احیای بناها و بافت‌های تاریخی فرهنگی از دیدگاه‌های مختلف به‌ویژه چگونگی و کیفیت حضور این آثار در نقش انتقال‌دهندۀ پیام گذشته در عرصه و فضای زندگی حاضر و آیندۀ مردم کشورمان.

اثر 

باقر آیت الله‌زاده شیرازی 

پیمایش به بالا